A A A

Trojan Battery Company jest wiodącym na świecie producentem akumulatorów głębokiego rozładowania. Po odbyciu służby na łodzi podwodnej podczas I Wojny Światowej, George Godber założył firmę w Los Angeles wraz ze wspólnikiem Carl Speer. Początkowo Trojan produkował akumulatory samochodowe, później produkcję rozszerzono o akumulatory do samochodów ciężarowych. W 1940 roku Dick i Ray Godber dołączyli do firmy kontynuując ją, jako drugie pokolenie zarządzające rodzinną firmą. Przewidując, że technologia głębokiego rozładowania będzie falą przyszłości, firma skoncentrowała się na tym obszarze.

 

1925


 

1960


Trojan Battery Company jest wiodącym na świecie producentem akumulatorów głębokiego rozładowania. Po odbyciu służby na łodzi podwodnej w I wojnie światowej George Godber założył firmę w Los Angeles wraz ze wspólnikiem Carl Speer. Początkowo Trojan produkował akumulatory samochodowe, później produkcję rozszerzono o akumulatory do samochodów ciężarowych. W 1940 roku Dick i Ray Godber dołączyli do firmy kontynuując jako drugie pokolenie zarządzanie rodzinną firmą. Przewidując, że technologia głębokiego rozładowania będzie falą przyszłości, firma skoncentrowała się na tym obszarze.

 

Firma rozszerzyła linię akumulatorów głębokiego rozładowania i przeniosła się do Santa Fe Springs w Południowej Kalifornii. Rozwój firmy trwał do 1970 roku, a jej skutkiem było wprowadzenie do pordukcji akumulatorów do maszyn czyszczących, jednostek pływających, placów budowy i różnego rodzaju przemysłu.

   

1952


 

1980


Trojan stworzył pierwszy akumulator głębokiego rozładowania do wózka golfowego. Trojan podjął współpracę z Autoette, aby zaprojektować pojazd dla golfistów z fizycznymi problemami, aby umożliwić im łatwiejsze poruszanie się po polu golfowym. Trojan stał się liderem w tym sektorze. Akumulatory trakcyjne Trojan zasilają wózki golfowe około 98% najlepszych pól golfowych w USA.

 

Firma rozpoczęła dalszy rozwój i przeniosła się do swojej obecnej lokalizacji na wschodnim wybrzeżu nieopodal Atlanty w stanie Georgia. W 1992 roku Trojan utworzył centrum technologiczne przeznaczone do zaawansowanego projektowania i rozwoju. Do dnia dzisiejszego Trojan szczyci się wiodącym projektowaniem i testowaniem akumulatorów głębokiego rozładowania.

   

Teraz trzecie pokolenie zarządza firmą we współpracą z Charlesbank Capital, Trojan pod nadzorem prezesa i dyrektora generalnego Jeff Elder projektuje i buduje akumulatory głębokiego rozładowania klasy premium pod marką Trojan do różnych zastosowań, typu wózki golfowe, pojazdy użytkowe, maszyny czyszczące, platformy antenowe, transport, jednostki pływające, pojazdy rekreacyjne, pojazdy elektryczne, systemy energetyczne. Wszystkie produkty Trojan są wspierane przez dział techniczny i obsługi klienta. Dzięki ogólnoświatowej sieci Dystrybutorów oraz rosnącej liczbie sprzedawców, produkty Trojan zasilają planetę. Pracownicy Trojan Battery są dumni z dziedzictwa firmy i dostępnego asortymentu, stąd motto: Clean energy for life.™


Kamienie milowe w historii Trojan Battery

 

 

1925

      
MarketLogo_Trojan

Po zakończeniu I Wojny Światowej, George Godber and Carl Speer zakładają Trojan Battery Company

        
 

1952

      
MarketLogo_Trojan

Trojan we współpracy z Autoette, tworzy pojazd elektryczny dla golfistów z problemami fizycznymi.

        
 

1985

      
MarketLogo_Trojan

Trojan wprowadza technologię Maxguard® Advanced Design Separator zwiększającą żywotność akumulatora i jego prarametry.

        
 

1988

      
MarketLogo_Trojan

Trojan kupuje ALCO Battery (Litwa)

        
 

1992

      
MarketLogo_Trojan

Trojan tworzyc centrum badań i rozwoju zlokalizowane w Santa Fe Springs, CA.

        
 

1993

      
MarketLogo_Trojan

Trojan zastrzega sobie prawo do używania charakterystycznego koloru obudowy, jako symbolu jakości, niezawodności i doskonałości. Tylko akumulatory Trojan są w charakterystycznym bordowym kolorze który odróżnia je od reszty.

        
 

2004

      
MarketLogo_TrojanTrojan uruchamia nową linę akumulatorów Maintenance-free AGM batteries.
        
 

2005

      
MarketLogo_TrojanLitwa otrzymuje certyfikat ISO. MarketLogo_Marine / RVTrojan uruchamia nową linę akumulatorów z zastosowaniem do łodzi, camperów Marine/RV™   
        
 

2006

      
MarketLogo_TrojanSanta Fe Springs, CA otrzymuje certyfikat ISO.. MarketLogo_TrojanPlany nowej fabryki w Sandersville, GA.   
        
 

2007

      
MarketLogo_TrojanTrojan wproawdza linę akumulatorów głębokiego rozładowania  Plus Series™ MarketLogo_TrojanTrojan wproawdza linę akumulatorów głębokiego rozładowania Maintenance-free deep-cycle gel batteries. MarketLogo_TrojanTrojan zwiększa możliwości produkcyjne otwierając nowy zakład wSandersville, GA.
        
 

2007

      
MarketLogo_TrojanTrojan otwiera laboratorium testowe na Wschodnim wybrzeżu w Sandersville.
        
 

2008

      
MarketLogo_Floor MachineTrojan wprowadza nową linę akumulatorów do maszyn czyszczących AC Series line. MarketLogo_Renewable EnergyTrojan wprowadza nową linę akumulatorów RE Series, dedykowaną do zastosowania w energii odnawialnej.   
        
 

2009

      
MarketLogo_TrojanTrojan wprowadza nowy system kontrolowania wody w akumulatorzez HydroLink™ MarketLogo_TrojanTrojan wprawdza linę akumulatorów AGM odpornych na głębokie rozładowanie. MarketLogo_TransportationTrojan wproawdza akumulator do ciężarówek OverDrive AGM 31™
        
 

2009

      
MarketLogo_TrojanTrojan otrzymuje certyfikaty ISO 9001:2008 w Californii i Georgii.
        
 

2010

      
MarketLogo_Trojan

Trojan wproawdza technologię T2 Technology™ do swoich kawsowych akumulatoró, zwiększając tym samym ich żywtoność, i maksymalną pojemność.

        
 

2011

      
MarketLogo_GolfAkumulator Trojan T-875 wygyrwa niezależne testy, w kategorii najlepsza dostepna pojemność i najdłuższy czas działania. MarketLogo_Renewable EnergyRusza nowa linia do produkcji akumulatorów RE, dedykowanych do magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. MarketLogo_TrojanPoszerzona zostaje oferta akumulatorów głębokiego rozładoania w technologii AGM o akumulatory  U1-AGM i 22-AGM.
        
 

2012

      
MarketLogo_Golf

Trojan zostaje wybrany przez czytelników "Golf Course" na producenta godnego zaufania.

        
 

2013

      
MarketLogo_GolfTrojan wproawdza akumulatory Traveler™ 8V i  Ranger 160™ MarketLogo_TrojanTrojan Battery otrzymuje nagrodę  Frost & Sullivan 2013 “Innovative Enterprise” MarketLogo_Floor MachineTrojan Battery otrzymuje nagrodę Genie’s “Outstanding Performance” 2012
MarketLogo_Renewable EnergyTrojan Battery otrzymuje nagrodę “Application Solar Project of the Year” 2012, za zasilanie z ogniw oświetlenie uliczne w Dubai, U.A.E. MarketLogo_TrojanCharlesbank Capital Partners inwestuje w Trojan Battery Company